Category Archives: Genel

Andezit Taşı

Andezit Taşı Nedir Vede Nerelerde Kullanılıabilir?

Bir tür püskürük taşı olan andezit taşı pembe, eflatun ve mor renklere sahip olabilmektedir. Ayrıca madeni değeri olan andezit taşının ülke ekonomisine de önemli katkısı bulunmaktadır. Andezit taşının siyah ve grimsi renk tonlarına da rastlanması mümkün olabilmektedir. Andezit taşının sahip olduğu renkliliklere taşların yaşlarının da önemli bir etkisi bulunur. Andezit taşı, Ankara taşı olarak da adlandırılmakta olup bunun en önemli nedeni Ankara sınırları içerisinde oldukça çok bulunuyor olmasıdır.

Andezit Taşı

Andezit Taşı

Benekli bir görünüme sahip olan bu güzel taş türü, kaymaz bir malzeme olma niteliğine sahiptir ve aşınmalara karşı da son derece dayanıklı oluşu gibi çeşitlilik gösteren önemli özellikleri bakımından inşa edilen yapılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Yapıların duvar kaplamalarının yapımı esnasında duvarın tamam ya da belirli bir bölümü andezit taşı ile kaplanır. Bu taşın kullanım alanları arasında ayrıca kaldırımlar, tretuar kaplamalar, döşemeler, merdiven basamakları, yerler, engelli rampaları yer alır. Dekoratif bir özelliği de bulunmakta olan andezit taşı, şehir mobilyaları, bank, çiçekçilik gibi oldukça geniş bir kullanım alanına sahip bulunmakta olup maden ocakları tarafından çıkarılıp piyasaya sunulmaktadır.

Andezit Taşı

Andezit Taşı

 Andezit Taşları Kullanılarak Üretilen Ürünler Nelerdir?

 

Kaldırım plakaları, Bordür, duvar kaplama plakaları, döşeme taşları, bordür kenarı su olukları andezit taşı kullanılarak üretilmekte olan başlıca ürünler arasında yerini almaktadır.

Andezit Taşı

Andezit Taşı

Andezit Taşı Kullanımının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

 

Aşınmalara karşı dayanıklı ve kaymaz yapısı ile oldukça önemli bir yapı malzemesi olarak öne çıkan andezit taşı kullanımının pek çok avantajı bulunur. Andezit taşı kullanılan alanlarda boyama işlemlerine ihtiyaç duyulmamaktadır. Isı kaybını önleyici bir yapısı vardır. Isı farklılıklarında çok düşük oranlarda etkilenmektedir. Doğal bir taş olup kaymaz bir malzeme olma özelliğine sahiptir. Çeşitli işlemlere tabi tutularak cilalı ya da cilasız olarak dekoratif amaçlı kullanımı mümkün kılmaktadır.

Andezit Taşı

Andezit Taşı

Taş Döşeme Dekorasyon Firmaları

İzmir’de bulunan firmamız İzmir’in her yerin de taş duvar döşeme işlemleri yapmaktadır. Firmamız bünyesinde çalışan kalifiyeli ustalarımız ile birlikte en kısa süre içerisin de taş döşeme alanında çalışmalar sergiliyoruz. Özellikle de Villa taş döşeme alanında yapmış olduğumuz birçok villalar bulunmaktadır.

tas dekorasyon

tas dekorasyon

İzmir ve çevre illerin de oldukça fazla olan referanslarım ile doğaya muhteşem bir görüntü katan evlerinizle daha renkli bir kent içerisinde muhteşem bir görünüme sahip olan evde huzur dolu yaşam sürdüreceksiniz. Taş döşeme sadece villa için geçerli değildir aynı zamanda da mevcut olan eviniz ister dışına, ister bahçeye, ister herhangi belirlemiş olduğunuz bir odaya, dilerseniz de koridora dahi taş döşeme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Sizin belirlemiş olduğunuz alanlarda örneklerimiz ile yerinde tespitlerimiz neticesin de en iyi yakışanı tercih edeceğinize emin olun. Oldukça kısa süre içerisin de ve dayanıklı bir şekilde uzun yıllar boyunca korunaklı bir taş görünümü elde eden eviniz olacak.

taş ev dekorasyon ustası

taş ev dekorasyon ustası

Taşlar oldukça dayanıklıdır ve özenle şekillendirilmiştir. Birden çok şekiller ve renklere sahip olabileceğiniz bu taşlar ile Nostaljik bir ev görüntüsünü de oluşturabileceksiniz. Özellikle de cafe lokanta gibi yerlerde de çok iyi bir müşterilere görünüm sunmaktadır. Evinizin havuzunu dahi bu taş döşemeler ile renklendirebilecek ve daha iyi bir görünümü elde ettiği gibi dayanıklılığı da elde etmiş olacaktır.

Tags:, , , , , , , , , , , , , ,

İzmir Taş Villa Yapımı Ustası

İzmir Taş Villa Yapımı Ustası

İzmir de taş döşeme alanında uzun yıllardır faaliyet sergileyen firmamız ile tanışmanın tam zamanı. Ustalarımız ile birlikte en kısa süre içerisin de sizlerin taleplerine göre çalışma alanları oluşturuyoruz.

taş villa

taş villa

Yerinde tespit ve zengin katalog çeşidimiz ile birlikte her zevke uyum sağlayacak olan taş döşeme ve taş kaplama çalışmalarının yanı sıra taş ev, taş villa gibi sıfırdan inşaat yapım işlemlerini de gerçekleştiriyoruz. İzmir de birçok bölgede yapmış olduğumuz taş evleri dışarıdan gelenler tarihi evler, konaklar olarak sanmaktadır. O kadar güzel bir görünüme sahip oluyorlar ki ve gerçekten de betonarme yapılardan on kat daha dayanıklıdırlar. Taş evler eski yüzyıllardan bu yana en çok tercih edilen evlerdir. Yıllar boyunca yalıtımlı olması ve dayanıklılığı ile her zaman gözler önüne serilmiştir. Yazın serin tutan ve kışın sıcak tutan taş evler ile üstelik boya derdiniz de olmayacak. Uzun yıllar boyunca hiç boyama derdinde kalmadan muhteşem bir dayanıklılığı sergilemektedir. Taş evlerin yanı sıra mevcut evlerinize taş kaplama çalışmaları da yapmaktayız. Sadece evinize değil bahçe ve işyerlerinize de bu alanda çalışmalarımız yer almaktadır. Genelde kafelerin oldukça fazla tercih etmiş olduğu taş kaplama alanların da İzmir’in birçok bölgesin de çalışmalarımız yer almıştır. Sitemiz üzerinden iletişim panelinden bizlerle iletişim halinde olabilir, aynı zamanda da telefon numaramızdan da her daim bizlere ulaşabilirsiniz.

iki katlı taş ev

iki katlı taş ev

Birbirinden güzel sanat eserleri gibi görünen bu evlerin her biri birinden daha güzel ve kullanışlı. Her daim sıcak ortamların sergileneceği bu evlerde insan bedeni yaşlanmaz bir kere. En güzel anılarınızı bu evlerde geçirecek olmanız size mutluluk ve güzellik katacak. Son zamanlarda bütün kafe ve restoranlarda da kullanıma başlanan taş evlerin günlük yaşamınıza etkisi çok artacak ve her defasında o evlerin güzelliğinden bahsedecek kadar onları çok seveceksiniz. Her türlü nitelikte sizlere gezdirilen bu evlerin en kaliteli tasarım olduklarını da sizlere söylemek isterim ve iyi istirahatler dilerim.

taş ev ustası

taş ev ustası

Tags:, , , , , , , ,

Kilit Parke Taş

Kilit Parke Taş

Beton olan Parke Taşları, farklı desenleriyle farklı renkleriyle birlikte çeşitleri olması ile bambaşka diğer zemin malzemelerinde olmayan tasarım çeşitlerini sunmaktadır. Bu yüzden kilitli parke taşları, iç vede dış mekanlarda çok fazla tercih edilen bir zemin kaplama ürünüdür.

kilit parke taşı

kilit parke taşı

 

Fazla zahmeti olmayan ürünler çok kolay temizlenir vede silinebilir kilitli olduğundan dolayı, belli bölgede altyapı gibi sorunlar olduğunda sadece o bölümde olan taşları söküp yerlerine düzenlice koymanız yeterlidir. Sökülen taşlar tekrar tekra kullanıldığı için malzemelerden zamandan vede işçiliklerden fazlasıyla tasarruf etmiş olmaktasınız işte bu yüzden kilit parke diyoruz.

Kilitli parke modellerinde birkaç olmak üzere 10 cm, 8 cm vede 6 cm olmak ile birlikte 3 adet farklı yükseklik çeşidi bulunmaktadır. Uygulama yapılan bölgelere göre kilitli parkenin cm kalınlığı ona göre belirlenmeli.

kilitli parke

kilitli parke

 

BETON PARKE TAŞLARI;

Sağlam, dayanıklı vede çok basit uygulanabilir, yerinden sökülebilir tekrar kullanılır, donmaz, kayganlık kesinlikle yoktur, beton parke modelleri vede alternatifleri çoktur.

 

Tags:

Manisa Taş Dekorasyon Ustası

Manisa taş dekorasyon işleri için bizlerle iletişime geçip bizlerden bilgi alabilirsiniz. Manisa bölgesine yakın olduğumuz için Manisa`da taş dekorasyon işleri yapılmaktadır.

Alaçatı taş kaplama :Alaçatı taşının diğer anlamı da beyaz tüf taşıdır. Bu taş yanardağların püskürttüğü kül,  kum ve lav parçacıklarının bir araya gelmesinden oluşur ve yapı olarak genellikle açık renkli hafif gözenekli ,yapılar için kullanabilen doğal bir malzemedir.

Alaçatı Taş

Alaçatı Taş

Alaçatı taşı ocaklardan çıkarıldığında yumuşak bir yapıdadır fakat rüzgar,hava ve güneş ile teması sonrasında sertleşir, böylelikle binalarda kullanılan doğal yapı malzemesine dönüşür. Özellikleri sayesinde inşa edilen yapıların çok sağlam olmasına ve çok iyi bir ısı yalıtımına imkan sağlar. Alaçatı taşı kullanılan binalarda dış cephesinde sıva , boyaya gerek yoktur. Bununla beraber binalar kışın sıcak yazın da serin kalır. Binaya uygulama yapıldıktan sonra taşların her geçen gün sertleşmesi ve bu şekilde birbirine kenetlenmesiyle bina daha da sağlam bir hale dönüşür.

Alaçatı

Alaçatı

Alaçatı taşının kullanımında birçok avantaj vardır ; hafif bir taştır , renklerini korumada dayanıklıdır , kolay aşınmaz , su ve rüzgar gibi dış etkilerden kolay etkilenmez ayrıca işleme ve yerleştirme işlemleri kolaydır. Alaçatı taşı hakkında sormak istediğiniz ve ustalarımızdan bilgi almak için bizlere iletişim bölümünden ulaşabilir hiç çekinmeden arayabilirsiniz…

Tags:,

Villa Taş Dekorasyon Ustası

Villa Taş Duvar Dekorasyon Ustası

Villalarda en çok tercih edilen öğelerden bir tanesi taş duvar ayrıntısıdır. Son derce şık görünümleri sayesinde, hem iç duvar döşemelerinde hem de dış duvar döşemelerinde çok fazla tercih edilen bir seçimdir.

taş villa

taş villa

Gerek gerçek taş duvar kullanılarak gerekse yapay fakat gerçek görünümlü dekoratif kağıtlar kullanılarak da villa içlerinde kullanılmaktadır. Taş duvar kullanımında amaç; mekana doğal bir görünüm kazandırmaktır. Özellikle villa içlerinde taş duvar dekorasyon kullanımı, şömine bulunan duvarlara uygulanarak doğal bir görüntü hissi uyandırır.

Villa taş duvar dekorasyonu, villaları olduğundan daha güzel göstererek kullanıcıya ferah bir alan sunar. Doğal taş rengi ile doğanın bir parçası gibi görünmesini sağlar. Yapay görünümden uzak olduğu için de daha sıcak ve daha gerçekçi bir görünüm elde eder.

villa taş kaplama

villa taş kaplama

Kısacası taş duvar seçimi, tercihi doğallıktan yana olan herkesin büyük bir beğeni ile villalarına uygulatabileceği bir seçimdir. Tüm dış cepheyi kaplatabileceğiniz gibi sadece istediğiniz bir bölümünü de kaplatarak, villanıza ayrı bir hava katmanız da mümkün.

 

 

 

 

Tags:, ,

İzmir Taş Ev Yapımı

İzmir Taş Ev Yapımı – Ev içi taş duvar dekorasyon : Evinizde bazı değişiklikler yapıp atmosferini değiştirmek ister misiniz ? Bir mekâna girdiğimizde algımızı asıl belirleyen unsurlardan biride duvarların tarzıdır .

 

 

taş ev

taş ev

O zaman duvar dekoru değişime başlayabilirsiniz. Bunu da duvarlarda fark yaratan dekoratif duvar kaplamaları ile sağlayabilirsiniz. Tek düze duvar dekorları size de sıkıcı geliyorsa ve evinizin bir köşesinde doğal bir doku oluşturmak istiyorsanız , taş duvar kaplama bunun için birebirdir. Fakat taş duvarların bir dış cephe özelliği olduğu fikrindeyseniz tekrar düşünmelisiniz çünkü son yıllarda en gözde iç mimari trendlerinden biri de evin içindeki yaşam alanlarında kullanılan dış cephe kaplaması gibi görünen taş duvar uygulamalarıdır . Son zamanların modası bu trend hem evlere sıra dışı bir görünüm ve tarz katıyor ve de geleneksel doğal taş kullanımını modern ev dekorasyonlarıyla bir araya getirip etkileyici bir estetik anlayışı ortaya koyuyor. Yapılara ferah bir ortam sunmasının yanı sıra evinizin değerini de arttırıyor. Evinize taş duvar kaplaması yapmaya karar verdikten sonra , yapılacak duvarın ölçüleri alınır. Yapıları gereği birbirinden farklı tonlarda olmaları , onları diğer yapı malzemelerinden farklı kılar. Duvara monte edilmeden önce en uygun renk kombinesi sağlanır ve uygulama aşamasına geçilir.

taş ev

taş ev

 

Düz bir alana serine doğal taşlar burada yarım saat kadar dinlendirilir. Uygulanacak yüzeyin sağlam olması önemlidir. Duvara monte edilmeden önce zemin uygun bir hale getirilir. Taşlar duvara uygulanırken derz arası gerektirmez. Yapışkan yardımıyla duvara monte edilir ve çekiç yardımıyla sağlamlaştırılır. Düz duvarlar gibi birkaç sene arayla boya bakım gerektirmez yada duvar kağıtları gibi zamanla deforme olmaz. Temizliği ise oldukça kolaydır. Sanılanın aksine diğer mobilyalardan daha çok toz barındırmaz. Evinize uyguladığınız temizlik sırasında evde bulunan elektrik süpürgesinin ucuna takılacak bir fırça aparatıyla temizliği sağlanır ama asla temizliğinde kimyasal maddeler kullanılmamalıdır , bu taşlara zarar verebilir. Ev içi taş duvar fiyatlandırması ise , her mekanda farklılık göstermektedir. Uygulanacak mekanın ölçüleri alındıktan sonra , seçilen taşların özelliği , işçilik vs fiyatı belirleyen etkenlerdir.

Aşağıdaki Havuzlu Taş Ev Yapımı Resimleridir.

 

Tags:, , , ,

Ofis Doğal Taş Dekorasyon Ustası

Ofis Doğal Taş Dekorasyon Ustası : Dekorasyon kelimesi dendiğinde aklımıza ilk gelen oturduğumuz konutlardır. Fakat yaşantımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz ofis ve iş yerlerimizin dekorasyonu da bir o kadar önemlidir. Ofis dekorasyonunda önem vereceğimiz ilk yerlerden biri ise duvar dekorasyonudur.

ofis taş dekorasyon - Country Stone Kültür Taşı - Tuğlası Uygulaması

ofis taş dekorasyon – Country Stone Kültür Taşı – Tuğlası Uygulaması

Günün çoğunluğunu geçirdiğimiz ofislerde duvar dekorasyonun da rahat ve göze hitap etmesi önemlidir. Ofisin mimari özelliği ve aldığı gün ışığı göz önünde bulundurularak dekorasyon çalışmasına başlanmalıdır. Ofisleri ayrıca birçok iş arkadaşımızla beraber kullanırız ve dekorasyon yaparken bunları da göz önünde bulundurmalıyız. Her zaman abartıdan kaçınmalı , kalabalık ve göz yoran dekorasyonlardan uzak durmalıyız. Ayrıca iş yerleri yapılan işin aynasıdır ve iş yerlerine gelen misafirlerin ilk izlenimini oluşturacaktır. İşte bu noktada taş duvar dekorasyonları devreye giriyor. Taş duvarlar diğer duvar dekor uygulamalarına göre daha güçlü dekor ürünleridir. Taş duvarlar ile oluşturulan duvar dekorasyonu ofis tasarımının yanında şirketin imajına da büyük oranda etki eder.

ofis taş dekorasyon

ofis taş dekorasyon

Ofislerimize taş duvar dekorasyonuna karar verdikten sonra , sıra uygulamaya gelmektedir. Uygulama yapılacak duvarın ölçüleri alındıktan sonra taş seçimi yapılır. Dekoratif doğal taş seçerken fileli yada filesiz olarak ikiye ayrılır. Küçük ebatlarda taş duvar dekorasyonu isterseniz fileli , büyük ebatlarda isterseniz ise filesiz taşları seçebilirsiniz. Doğal taşların yapıları gereği renk tonlarında farklılık olabilir. Uygulama yapılmadan önce taşlar zemine yayıp yarım saat dinlendirilip , homojenize bir renk tonu yakalanır . Doğal taşlar çoğunlukla birbirine geçmelidir ve uygulama sırasında derz boşluğuna gerek yoktur. Duvarınız boyalı ise boyayı kazıyıp yapıştırıcı ile taşları monte etmemiz yeterli olacaktır. Ofislerimizde doğal taşları seçmemizdeki diğer bir husus ise sağlığa zararlı olmamasıdır.

dekoratif duvar paneli

dekoratif duvar paneli

Günümüzün çoğunu geçirdiğimiz iş yerlerinde sağlıklı bir ortam hepimizin isteyeceği bir şeydir. Ayrıca doğal taşla kaplanmış duvarların temizliği ise zahmet gerektirmez. Ofisi temizlerken kullanabileceğimiz süpürge yardımı ile taşların tozu alınabilir. Taş duvar kaplama uzun ömürlüdür. Diğer boya yada duvar kağıdı kaplama gibi sürekli tadilat istemez. Fiyatlandırma ise yapılacak duvarın ölçülerine ve kullanılacak doğal taşa göre değişiklik göstermektedir

 

 

 

 

Country Stone Kültür Taşı – Tuğlası Uygulaması

 

 

Tags:, , , , , , , ,

Doğal Taş Şömine Dekorasyon Ustası

Doğal Taş Şömine Dekorasyon Ustası   Evimizin en gözde yerinde bulunan şömineler evimizi ısıtmakla beraber sağladığı estetik görünümüyle pek çok kişiyi cezbetmektedir ve şöminelerde en çok tercih edilen kaplama doğal taşlarla yapılanlardır.

izmir şömine

izmir şömine

Doğal taş kaplama geniş bir ürün yelpazesi sayesinde günümüzde insanların tercih etme nedenlerinden biri olmuştur. Ayrıca evimize kattığı hava ve değer buna değecektir. Ama unutulmaması gereken çok önemli bir konuda her doğal taşın ateşe dayanıklı olmamasıdır. O yüzden kendi başınıza yapmaya kalkacağınız doğal şömine size yarardan çok zarar verecektir. Profesyonelce uygulanan doğal taşlar sayesinde evimizin değeri ve görselliği artacaktır. Bu taşlardan biri de Alaçatı taşıdır. Bu taşın en önemli özelliği yangına dolayısıyla ateşe , basınca ve ısıya dayanıklı olmasıdır. Hafif bir taştır , renkleri solmaya karşı dayanıklıdır , sağlığa zararlı herhangi bir madde içermemektedir , renk, yapı ve yüzey çeşitliliğine sahiptir , standart bir ölçüsü olmadığından istenilen şekil verilebilir , temizliği ve bakımı rahattır ayrıca uygulandığı mekana kolayca işlenir ve uygulanır. Aşağıdaki izmir bölgesinde yapılan örnek alınabilecek şömine resimleridir. Ustalarımızdan detayli bilgi almak için bizi arayınız hiç çekinmeden.

 

 

 

 

 

Tags:, , , , , ,

Taş Ustası

İzmir Taş Ustası

Son dönemlerde oldukça gözde olan taş duvar kaplama rahatlıkla iç ve dış mekanlarda kullanılabilir.
İsterseniz ofis dekorasyonun da ister salon dekorasyonunda yada evimizin farklı bir köşesinde ortama
renk katmak için kullanılır.

Taş ustası

Taş ustası

İç mekanlarda kullanılan taş duvar kaplamanın temizliği de düşünülenin
aksine çok kolaydır ve çok toz tutmaz. Evimizde bulunan elektrik süpürgelerinin ucuna takılacak bir
fırça aparatı ile temizliği kolay bir şekilde yapılabilir. Dış mekanlarda kullanılan taş duvar kaplaması ise
zamanla yağmur sularının taşıdığı toz zerrecikleri yüzünden kararma yapabilir. Fakat çok basit bir
uygulama ile taşlar bu kararmalardan kurtulup ilk günkü haline döner. Bunun cevabı da , sirke.
Herhangi bir pompaya koyacağımız sirkeyi duvarlara uyguladıktan 15-20 dk sonra tazyikli su ile
arındırıyoruz. Taş duvar kaplama da ürünler fileli ve filesiz olarak üretilir. Öncelikle bunun seçimi
yapılmalıdır. Daha sonra uygulamanın yapılacağı alanın ölçüsü alınır ve eğer boya varsa bu
temizlendikten sonra yapıştırıcı ile taşlar duvara monte edilir ve hafifçe vurularak taşların oturması
sağlanır.

Tags:, , , , , , ,