Tag Archives: villaya doğal taş

İzmir Doğal Taş

 

Doğal taşlar büyük patlamalar yapılmasına gerek duyulmadan ocaktan kesilip çıkarılmaktadır. Kullanılmamış doğal taş atıkları ise tekrar doğaya karışma özelliğine sahiptir. Bu taşlar ocaklardan çıkarılıp istenilen ölçülere göre kesilmektedir. Ölçüler müşterinin ihtiyacına göre belirlenerek kesilmektedir. Taşlar özel işlemler uygulanarak tasarlanabiliyor.

izmir doğal taş

izmir doğal taş

Bu taşlarla benzersiz projeler yapılmaktadır. Doğal taş ölümsüz bir malzemedir. Çoğu yapı malzemesi zamanla deformasyona uğrayıp çirkinleşirken, doğal taş eskidikçe kıymetlenir. Özenli bir restorasyon işlemi uygulandıktan sonra en eski taşlar bile ilk günkü güzelliğine kavuşabiliyor.

Doğal taşta sağlığı olumsuz etkileyebilecek herhangi bir madde bulunmamaktadır. Mutfak tezgahlarında güven duyularak kullanılır. Yanıcı değildir.

Yapı Taşları ve Genel Kullanım Yerleri

Özel işlemeli yapı taşları duvar harpuştası, kemer ve pencere kornişinde kullanılmaktadır. Çatı kaplamaları, zemin ve duvar ince plaka halinde cilalanmak suretiyle kullanılır. Demiryollarında balast kullanılır. Beton inşaatlarında kırma taş kullanılır.

Moloz Taş

İşlenmeden ve düzeltilmeden kullanılan bir taştır. Duvarcılıkta kullanılmaktadır.

Kesme Taş

Kalınlıkları 8-10 cm olup alt yüzeyi özenle düzeltilip kesilen taşlardır.

Tags:, ,