Tag Archives: manisa taş

Manisa Taş Dekorasyon Ustası

Manisa taş dekorasyon işleri için bizlerle iletişime geçip bizlerden bilgi alabilirsiniz. Manisa bölgesine yakın olduğumuz için Manisa`da taş dekorasyon işleri yapılmaktadır.

Alaçatı taş kaplama :Alaçatı taşının diğer anlamı da beyaz tüf taşıdır. Bu taş yanardağların püskürttüğü kül,  kum ve lav parçacıklarının bir araya gelmesinden oluşur ve yapı olarak genellikle açık renkli hafif gözenekli ,yapılar için kullanabilen doğal bir malzemedir.

Alaçatı Taş

Alaçatı Taş

Alaçatı taşı ocaklardan çıkarıldığında yumuşak bir yapıdadır fakat rüzgar,hava ve güneş ile teması sonrasında sertleşir, böylelikle binalarda kullanılan doğal yapı malzemesine dönüşür. Özellikleri sayesinde inşa edilen yapıların çok sağlam olmasına ve çok iyi bir ısı yalıtımına imkan sağlar. Alaçatı taşı kullanılan binalarda dış cephesinde sıva , boyaya gerek yoktur. Bununla beraber binalar kışın sıcak yazın da serin kalır. Binaya uygulama yapıldıktan sonra taşların her geçen gün sertleşmesi ve bu şekilde birbirine kenetlenmesiyle bina daha da sağlam bir hale dönüşür.

Alaçatı

Alaçatı

Alaçatı taşının kullanımında birçok avantaj vardır ; hafif bir taştır , renklerini korumada dayanıklıdır , kolay aşınmaz , su ve rüzgar gibi dış etkilerden kolay etkilenmez ayrıca işleme ve yerleştirme işlemleri kolaydır. Alaçatı taşı hakkında sormak istediğiniz ve ustalarımızdan bilgi almak için bizlere iletişim bölümünden ulaşabilir hiç çekinmeden arayabilirsiniz…

Tags:,